Deha Program
destek@programdeha.com

Sözleşmeli Öğretmen Ek Ders İşlemleri

Sözleşmeli Öğretmen Ek Ders İşlemleri
Ek Ders Hazırlama Programı oldukça detaylı içeriğe sahiptir. Bu nedenle sizlere bölüm bölüm bu detayları anlatmak istiyoruz ve sizlerin bu programdan ücretsiz bir şekilde faydalanmanızı istiyoruz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN EK DERS VE BORDRO HAZIRLAMA

1- Kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin ek ders hazırlaması arasında program içerisinde farkı olmayacaktır. Ancak sözleşmeli öğretmeni programa kaydederken "Öğrenim Durumu" ve "Bes Durumunu" seçmek zorundasınız.

 

2- "KATSAYI KAYIT" ekranından ilgili döneme ait "Memur Maaş Katsayısı" girişini doğru bir şekilde yapınız.

 

3- "EK DERS HAZIRLA" ekranından sözleşmeli öğretmenin ek ders puantajını hazırlayınız. (Daha önce puantaj hazırlama anlatılmıştı. Sormak istedikleriniz için iletişime geçiniz.)

Nasıl hazırlandığını görmek için TIKLAYINIZ.

 

4- "SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN EK EK DERS" ekranına giriş yapınız. Giriş yaptığınızda ekranın sol bölümünde girişi yapılan memur maaş katsayısını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca "Sözleşmeli Öğretmen" olarak kaydı yapılan öğretmenler listelenir. Listeden öğretmen seçilir.

5- Eğer öğretmenin o aya ait "Merkezi Sınav" görevi var ise "Merkezi Sınav Giriş" butonuna tıklayınız. Açılan ekranda oturum sayısını/sayılarını yazınız ve sınav görevini kaydediniz. Ücretler otomatik hesaplanacaktır.

6- "HESAPLA" butonuna tıklayınız. Hesapla butonuna tıklandığında Hazırlanan Ek Ders Puantajı ve varsa Merkezi Sınav Görevleri hesaplanarak sağ bölüme işlenir. Ücret hesaplamalarının tamamı otomatik yapılacaktır. 

 

7- Bu işlemleri yapıldıktan sonra seçili öğretmenin bordorusu "KAYDET/GÜNCELLE" butonu ile kaydedilir. Daha önce kayıt yapıldı ise hesaplanan bordro yenisi ile güncellenecektir. Sırayla diğer öğretmenler için de bu adımlar uygulanarak bordrosu kaydedilir. 

 

NOT 1: İlgili aya ait vergi matrahı otomatik işlenir. Bunları kontrol edebilmek veya güncelleyebilmek için ekranda yer alan "YILLIK MATRAH" butonunu kullanınız.

NOT 2: Vergi matrahları hesaplanır vergi dilimleri programa entegre edilmiştir. İlgili sınıra gelindiğinde hesaplama sınırlar dikkate alınarak yapılır.

 

 

 RAPORLAR

1- Raporların tamamı ana ekranda yer alan "RAPORLAR" ekranında yer almaktadır. Sözleşmeli öğretmenlerin ek ders bordrolarını içeren 6 rapor seçeneği bulunmaktadır.

* EDHPRPR022 - Ek Ders Tahakkuk Çizelgesi

* EDHPRPR023 - Ek Ders Bordro

* EDHPRPR024 - Ek Ders Bordro (Ayrıntılı)

* EDHPRPR025 - Ek Ders Banka Listesi

* EDHPRPR026 - Ek Ders BES Kesinti Listesi

* EDHPRPR027 - Yıllık Vergi Matrahları

 PAYLAŞ

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin