Deha Program
destek@programdeha.com

Eğitim

21 Eylülde Okullar Açılacak Mı?

21 Eylülde Okullar Açılacak Mı?2020-09-07

  • 651

OKULLAR AÇILACAK MI?

31 Ağustos'ta başlayan uzaktan eğitim 18 Eylül tarihine kadar devam edileceği açıklanmıştı. 21 Eylül'de okulların yüzyüze eğitime başlayacağı ifade edilmişti. 18 Eylül tarihine az bir zaman kala okulların açılıp açılmayacağı merak konusu oldu.

Ancak son zamanlarda Covid-19 salgınında vaka sayılarının artması ile birlikte okulların yüzyüze eğitime başlamasının risk oluşturup oluşturmayacağı düşünülmekteydi. Bu akşam düzenlenen Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan okulların açılacağı konusunu şöyle açıkladı;

"Salgının başladığı günden bu yana ilk, orta ve yüksek eğitim kademelerinde uzaktan eğitim sistemimizi en iyi şekilde idame ettirdik."

"Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz."

OKULLAR 1. SINIF ÖĞRENCİLERDEN BAŞLAYARAK AÇILACAK

"Ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir."

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK OKULLARIN YÜZYÜZE EĞİTİME GEÇMESİ KONUSUNU DEĞERLENDİRDİ

“31 Ağustos tarihinde okulları uzaktan eğitimle açtık. 21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda yüz yüze eğitimin başlamasına karar verdik. Hangi yaş grubunun okula ne zaman başlayacağına Bilim Kurulu karar verecek.

*Ders başlayana kadar maske hususundaki standartlarımız gereği uygulanacaktır. Hem öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz hem de velilerimiz için kılavuzlar hazırladık. Bunların ne şekilde olacağına ilişkin de açıklamalar yapacağız."

 

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN YÜZYÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI 

“1. ve 2. sınıf ve 8. ve 12. sınıfla ilgili düzenlemeyi muhtemelen gelecek hafta konuşmuş oluruz. Daha çok 1. sınıfların alışması açısından 2+5 şeklinde sayıyı azaltarak yani 2 gün devam 5 gün okula gitmeme şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir. Önümüzdeki hafta bunu daha netleştirmiş oluruz.”

“Diğer sınıfların bu dönemde nasıl devam edeceği şeklinde 8. ve 12. sınıflarla ilgili salgının seyrine göre gelecek hafta bunu daha da netleştirmiş oluruz. Belki il bazında veya genel anlamda.”

GELECEK HAFTA NETLEŞECEK

“Yani şöyle özetlersek 1. sınıfların alışması için 2+5 şeklinde olabilir, 2. sınıfların olup olmayacağı konusu önümüzdeki hafta salgının seyriyle netleşmiş olur, 8 ve 12’lerle ilgili ne zaman başlayacağı veya başlayıp başlamaması konusu haftaya gündem yapılmış olacak.”

PAYLAŞ


DİĞER HABERLER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin