Deha Program
destek@programdeha.com

Ek Ders

23 Kasım Sonrası Ek Ders Hesaplama

23 Kasım Sonrası Ek Ders Hesaplama2020-11-29

  • 1357

Bilindiği üzere 23 Kasım 2020 tarihinden itibaren tüm kademelerde yüzyüze eğitim sonra ermiş ve uzaktan eğitime geçilmişti. Kasım ayının sonuna yaklaşırken Kasım ayı ek ders hesaplamalarının nasıl yapılacağı hakkında Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 23.11.2020 tarihli yazı gönderdi. Gönderilen bu yazıya göre kısa notlar;

1- Rutin müfredat kapsamında öncelikle öğretmenlerin uzaktaktan eğitim yoluyla fiilen okuttukları dersler aylık karşılığı, aylık karşılığı görevlerinin üzerinde okuttukları dersler ek ders ücreti olarak değerlendirilmesi.

2- Cumartesi ve Pazar günlerinin de öncelikle aylık karşılığı olarak, aylık karşılığı üzerinde okutulan derslerin ek ders ücreti olarak değerlendirilmesi.

3- Öğretmenlerin aylık karşılığı ve ek ders ücreti karşılığı okuttukları her 10 derse karşılık haftada 3 saati geçmemek üzere hazırlık ve planlama görevi karşılığında 1 ek ders ücretinden yararlandırılması. Yöneticilere hazırlık ve planlama ücreti ödenmez.

4- Sınıf / Şube sorumluluğu verilen öğretmenlere 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılması (rehberlik).

5- Rehberlik öğretmenleri haftada en az bir gün okulda bulunmaları kaydıyla, diğer günlerde çalışmalarını evden yürütmeleri

6- Yöneticilerin ve rehberlik öğretmenlerinin raporlu ve izinli oldukları günler haricinde kendilerine öngörülen yönetim görevi karşılığı ek ders ücretinden yararlandırılmaları.

7- Yöneticilerin tam gün tam yıl ve ikili öğretim ilave ek ders ücretinin ödenememesi.

8- Ek ders karşılığı ders okutmak üzere görevlendirilen öğretmenlerin görevlerinini devam etmesi. İsteği üzerine görevden ayrılanlarının yerine idari izin ve aylıksız izinden dönen aynı alan öğretmenlerinin görevlendirilmesi.

9- Covid-19 salgını nedeniyle temaslı veya şüpheli olmaları nedeniyle karantinaya alınanların ders görevlendiri yapmaya devam etmesi.

10- Yönetici ve öğretmenlerin yanlızca fiilen okuttukları ders karşılığı ek ders ücretinden yararlandırılması.

11- Eğitim kurumları açık kalması tutulması ve idari iş ve işlemlerin aksamaması kaydıyla, kurum müdürlüklerince belirlenecek takvime göre dönüşümlü olarak görev yapmaları ve diğer çalışma günlerinde ise çalışmalarını evden yürütmeleri.

gerekmektedir.

Yazıyı görüntülemek için TIKLAYIN.

 

PAYLAŞ


DİĞER HABERLER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin