Deha Program
destek@programdeha.com

Gündem

Bayram Ziyaretleri Olmayacak Mı?

Bayram Ziyaretleri Olmayacak Mı?2020-05-04

  • 228

03.05.2020 tarihi itibari ile açıklanan vaka sayıları ile birlikte tüm Türkiye olarak bir kez deha yüreğimize su serpildi. Vaka sayılarında bu düşüş normalleşme ne zaman olacak sorusunu arasak da bilim kurulu üyelerinin bayram endişesi sürüyor. 

28 MART'a KADAR SABIR

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal; bayramda bir normalleşme olması arzusunda olmadığını, iyileşen vaka sayılarındaki artışı vurguladı ve normalleşme için biraz daha zamanın olduğunu ifade etti.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Canan Ağalar; Normalleşme demek eskisine dönmek değil, bazı işyerleri açılacak bir nebze canlanacak hepsi bu diyerek normalleşmeden beklentileri düşürdü. Ayrıca bayram konusunda endişeli olduğunu, el öpmek, sarılmak, tokalaşmak, bayram sofrası etrafında buluşmak virüs taşımak da demek olduğunu söyledi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara; 36 bin hayalet taşıyıcı olduğunu söyledi.Bu taşıyıcılar semptom olmadan hastalığı taşıdığını ifade etti. 

 

Bilim Kurulu üyeleri ve üst merciler bayramı karantina veya sokağa çıkma yasağı ile geçirilmesi yönünde olduğu görülmektedir. Vaka sayıları azalsa bile bayramda eskisi gibi ziyaretler, sofralar, el öpmeleri olmayacak gibi görünüyor. 2. dalganın sorumluluğu ve yükü bizler için çok ağır olacağı düşünülmektedir.

TÜRKİYE VAKA SAYILARI İÇİN TIKLAYINIZ.

MASKE KULLANIMI HAKKINDA ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA. TIKLAYINIZ.

PAYLAŞ


DİĞER HABERLER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin