Deha Program
destek@programdeha.com

Atama

Hizmet Puanı Hesaplama ve Uygulama Sunusu

Hizmet Puanı Hesaplama ve Uygulama Sunusu2020-07-17

  • 1517

19.06.2020 tarih ve 31160 sayılı resmi gazetede Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlanmıştı. Yapılan değişiklik öğretmenlerin hizmet puan hesaplamasına yeni maddeler eklenmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü yapılan değişiklikler ile ilgili yeni bir yazı ve sunu göndererek hizmet puanlarının hangi tarihlerden başlayarak öğretmenlere verileceği ve nasıl yapılacağı ile ilgili  açıklamalarda bulundu.

Yazıya göre;

1- Belleticilik ve İYEP kapsamında görev yapan öğretmenler 19.06.2020 tarihinden itibaren hizmet puanı alabilecekler.

2-  Zorunlu hizmetini tamamlayanlardan zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam etmeleri, zorunlu hizmet bölgesinde olmayıp zorunlu hizmet bölgelerine atananlar eğitim kurumlarında görev yaptıkları süreyle sınırlı olmak üzere 19.06.2020 tarihinden itibaren artırımlı alabilecekler.

 

Öte yandan

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) veya Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) koordinesinde yürütülen ulusal veya uluslararası bilim olimpiyatları ve araştırma projesi yarışmalarında bireysel veya takım olarak ilk üç dereceye giren veya mansiyon ödülü alan öğrencilere bu kapsamda fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere de hizmet puanı verilecek.

* Doktora, Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans/ İkinci dört yıllık yükseköğretim mezunu olanlara 

Başarı, üstün başarı ve ödül alanlara verilecek hizmet puanları

eTwining programı kapsamında sertifikası bulunanlara verilecek hizmet puanları 

gibi yazıda belirtilen diğer hizmet puanına dahil edilecek etkinlik/ faaliyet, belge alanlar için;

alınan belgelerin tarihine bağlı olarak verilecek; bu kapsamda 19.06.2020 tarihinden önce alınmış olan diploma, sertifika ve belgeler de 19.06.2020 tarihi itibarıyla hizmet puanının hesabında dikkate alınacaktır.

Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

Sunu için TIKLAYINIZ.

PAYLAŞ


DİĞER HABERLER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin