Deha Program
destek@programdeha.com

Eğitim

Özel Okullar 15 Ağustostan Sonra Yüzyüze Eğitime Başlıyor

Özel Okullar 15 Ağustostan Sonra Yüzyüze Eğitime Başlıyor2020-06-01

  • 692

Haziran ayının başlaması ile birlikte normalleşme süreci başladı. Yüzyüze eğitimlerin ne zaman başlayacağı konusunda resmi okullar için net bir tarih olmasa da Özel Öğretimler Kurumu Genel Müdürü Muammer YILDIZ, 19 Haziran'a kadar uzaktan eğitime devam edeceklerini yüzyüze eğitimlere de 15 Ağustos itibari ile başlayacaklarını açıkladı.

Açıklamasında;

"Özel okullar, verdiği uzaktan eğitimden öğrencilerinin ne kadar faydalandıklarının ölçümünü yaparak konu tekrarı veya yüz yüze eğitim alınmasına ihtiyaç duyulan alanlarda telafi eğitimi yapabilecek. Özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları ise 2019-2020 öğretim yılının bitim tarihine kadar eğitimlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edecek. Yüz yüze telafi eğitim, özel okullarda 15 Ağustos 2020'den sonra başlayacak olup Ağustos ve Eylül aylarında toplam süresi en az üç hafta olacak şekilde düzenlenecek. Telafi eğitimi yapacak özel okullar eğitimin zamanı ve süresini il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirecek ve eğitime başlamadan ve eğitim süresince okullarında tedbirleri alacak. "

ifadelerine yer verdi.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki eğitimlere de 16 Mart - 31 Mayıs tarihlerinde ara verildiğini hatırlatan Yıldız, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Tedbirlerin uygulanmasıyla ülke genelinde olumlu sonuçlar elde edilmiş ve normalleşme süreci planlandığı şekliyle devam etmektedir. Kontrollü sosyal hayat kuralları, il pandemi kurulunun görüşleri de dikkate alınarak kurum binalarında, eğitimde kullanılan araç gereçlerde ve engelli bireylerin merkeze ulaşımlarında kullanılan servis araçlarında koronavirüs salgınından korunmak için gerekli olan maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile ilgili tedbirlerle birlikte, illere gönderdiğimiz yazıdaki kurallara uyulması şartıyla özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kurucuları ve engelli bireylerin velilerinin istemesi halinde, merkezlerde eğitimlere 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren başlayabilecektir."

 

KAYNAK : https://www.meb.gov.tr/ozel-okullar-15-agustostan-itibaren-yuz-yuze-telafi-egitimlerine-baslayacak/haber/21038/tr

 

PAYLAŞ


DİĞER HABERLER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin