Deha Program
destek@programdeha.com

Eğitim

Paralı Yatılı Öğrenci Taksitleri ve Yemek Ücretleri

Paralı Yatılı Öğrenci Taksitleri ve Yemek Ücretleri2020-06-03

  • 1765

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne 20.05.2020 tarihinde Okul Pansiyonları Hesabı konulu yazı göndererek peşin alınan paralı yatılı öğrenci taksitleri ve yemek ücretleri ile ilgili yapılması gerekenleri değerlendirdi.

PEŞİN ALINAN ÜCRETLER İADE EDİLECEK

Gönderilen yazıda; pansiyon ve yemek ücretlerinin peşin alındığı ancak Covid-19 nedeni ile eğitime ara verilmediğinden peşin alınan ücretler velilere iade edilecek.

 

PEŞİN ALINAN AYLAR

Paralı yatılı öğrencilerin pansiyon ücretleri 4 taksit şeklinde tahsis edilir. Bunlardan ilki kayıt esnasında, diğerleri ise sırayla kasım, şubat, nisan aylarının son iş günlerine kadar peşin tahsis edilmektedir.

 

NASIL ÖDEME YAPILACAK

Paralı yatılı öğrencilerden pansiyon ve yemek ücreti için peşin alınarak muhasebe birimine yatırılan tutarlardan iadesi uygun görülenlere ilişkin olarak, hak sahibinin adı-soyadı, TCKN, hesap numarası (IBAN), tutar vb. bilgileri içeren ve pansiyondan sorumlu idareci tarafından düzenlenen belgenin ödeme belgesine bağlanarak 332-Okul Pansiyonları Hesabına borç, 325-Nakit Talep ve Tahsisleri Hesabına alacak kaydı yapılmak suretiyle hak sahibinin hesabına aktarılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir. 

 

PAYLAŞ


DİĞER HABERLER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin