Deha Program
destek@programdeha.com

Ek Ders

Planlama Bakım-Onarım Görevi Ek Dersi Ödenecek Mi

Planlama Bakım-Onarım Görevi Ek Dersi Ödenecek Mi2021-01-03

  • 1581

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 31.12.2020 tarihinde Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Seflerinin Planlama ve Bakım-Onarım Görevi konulu yazı gönderdi.

Yazıda uzaktan eğitim sürecinde Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şeflerine Planlama ve Bakım-Onarım Görevinden dolayı ek ders ödenip ödenmeyeceği hususunda tereddütler yaşanması üzerine tüm valiliklere ilgili görüş yazısı gönderdiği yazılmaktadır.

Planlama Bakım-Onarım Görevi

Kendilerine bölüm, atölye ve laboratuvar sefligi görevi verilenlerin, görev yaptıkları egitim kurumunun bölüm, atölye ve laboratuvarlarındaki çalısmaların planlanması, tezgah, makine, araç ve gerecin saglanması, bakımı, onarımı ve ögretime hazır halde bulundurulması amacıyla yaptıkları çalısmalarını ifade etmektedir.

Uzaktan egitim-ögretim sürecinde örnekleri verilen çalısmalar ve benzerlerini yürüten alan/bölüm, atölye ve laboratuvar seflerinin ilgili mevzuat dogrultusunda düzenleyecekleri raporlara baglı olarak söz konusu çalısmaların okul yönetimlerince uygun bulunması halinde alan/bölüm, atölye ve laboratuvar seflerine “Planlama ve Bakım-Onarım Görevi” karsılıgı ek ders ücretlerinin ödenebilecegi degerlendirilmektedir.

Yazıyı görüntülemek için TIKLAYIN.

PAYLAŞ


DİĞER HABERLER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin