Deha Program
destek@programdeha.com

Eğitim

Resmi Okul Öncesi Kurumları 19 Hazirana Kadar Eğitim Verebilecek

Resmi Okul Öncesi Kurumları 19 Hazirana Kadar Eğitim Verebilecek2020-06-02

  • 724

Milli Eğitim Bakanlığının resmi websitesinde yer alan duyuruya göre resmi okul öncesi kurumları 19 Haziran'a kadar hizmet verebilecek.

Cumhurbaşkanlığının, 29 Mayıs 2020 tarihli "COVİD-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler Genelgesi" doğrultusunda, normalleşmeye geçişle birlikte rutin mesai sistemine dönen ve çocuklarını bırakacak kimsesi olmayan anne babalar için önce sadece kreş ve gündüz bakımevlerinin hizmet vermesi planlanmıştı.

 

Her ilçede özel okul olmadığı için velilere kolaylık sağlanacak

Resmî yazıyla illere bildirilen yeni karara göre, ailelerin taleplerini karşılayabilmek için, velilerin isteği, yeteri kadar müracaat olması ve il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin uygun görmesi durumunda özellikle anne babası çalışan çocuklar için resmi okul öncesi eğitim kurumları da 19 Haziran Cuma gününe kadar hizmet sunabilecek.

 

Tedbirlere uyulmaya devam edilecek

Açılacak okul öncesi kurumlarda tıbbi maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile belirlenen diğer kurallara titizlikle uyulacak.

Bu kararla devlet kurumlarının fiziki mekânlarının kullandırılarak özel okul ve kreşlerde sağlığı riske edecek şekilde çocuk yoğunluğunun önüne geçilmesi amaçlandı. Ayrıca her ilçe veya mahallede özel okul veya kreş olmadığından bu kararla velilere kolaylık sağlanması hedeflendi. 

 

Hangi okul açılacağına il/ilçe milli eğitim müdürlükleri karar vercek

 Hangi anaokulu ve ana sınıflarının açık olacağına, veli talebi ve okulun imkanları doğrultusunda ilgili il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri karar verecek.

 

KAYNAK: https://www.meb.gov.tr/resmi-okul-oncesi-kurumlari-19-hazirana-kadar-hizmet-sunabilecek/haber/21042/tr

PAYLAŞ


DİĞER HABERLER

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin